KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835321
nr 1383 5321
Axel Andersson
(1886-1956), Sverige
Oljemålning, Signerad, Landskap. Olja på pannå, 18X12,5 cn, yttermått inklusive ram: 30x22 cm
Axel Andersson, svensk bildkonstnär född 1886 i Stockholm, död 1956.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 mars 2021
kl 20:12:20
8/3 20:07:20
8/3 20:08:01
Axel Andersson
Läs mer om Axel Andersson